Top 10 parków w Poznaniu

Poznań jest niezwykle zielonym miastem.

W latach trzydziestych Władysław Czarnecki opracował koncepcję kliny zieleni. Przebiegały wzdłuż rzek Warty i jej dopływów: Cybiny i Wierzbaka. Można korzystając z parków przejść z północy na południe i zw wschodu na zachód.  Najciekawsze z nich wymienione są poniżej.

bogdanka rzeka

Park Cytadela: Największy poznański park, ok 97 hektarów przyrody zieleni i atrakcji. z licznymi alejami spacerowymi, rzeźbami i miejscami do piknikowania.

Park Sołacki: Urokliwy park z licznymi stawami, mostkami i zielonymi terenami, idealny na spacery.

Nowe ZOO: drugi największy ogród zoologiczny w kraju. Przemieszczenie ułatwia kolejka parkowa. Znajdują się w nim słonie, tygrysy , żyrafy, zebry, wielbłądy, nosorożce i wiele innych gatunków.

Stare ZOO: bezpłatne wejście. Blisko centrum miasta. Można obserwować, lamy, kuce, żółwie i inne.

Park Wilsona: Dawny park botaniczny. Mieści się w nim Poznańska Palmiarnia. W centralnej części muszla koncertowa i rzeźba z Prometeuszem i Andromedą.

Park Maltański: Położony nad Jeziorem Maltańskim, oferuje różnorodne atrakcje, w tym plażę, alejki spacerowe i stok narciarski.

Park Kasprowicza: Popularne miejsce spotkań mieszkańców, z placem zabaw, Areną sportową i obszarami zielonymi.

Park Chopiena: Mały, urokliwy park blisko centrum. Idealny na spokojne spacery i relaks.

Park Dąbrowskiego: Błędnie nazywany Parkien Kulczyka ze względu na bliskość i związki ze Starym Browarem. Dawniej znajdował się tam folwark Mycielskich i cmentarze ewangelickie.

Ogród Botaniczny: znajduje się w dzielnicy Ogrody. Jest to placówka naukowo badawcza. Pełni jednocześnie funkcję publicznego parku.

 

Park o charakterze rekreacyjnym, z placem zabaw dla dzieci, ścieżkami rowerowymi i miejscami do relaksu.