FAQ

Najstarsza Katedra w Polsce. Groby Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Ratusz i koziołki poznańskie. Dzielnica Zamkowa. Plac Andersa i Stary Browar. Meteoryty Morasko i kratery po meteorytach. Palmiarnia. Wycieczka z przewodnikiem i zwiedzanie Poznania z dronem.

Koziołki na ratuszu. Rogalowe Muzeum Poznania. Nowe Zoo.  Place zabaw w starym korycie Warty. Blubry 5D. Zwiedzanie Poznania z dronem. Tel. 695611184.

Katedra z grobami Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Ratusz i sławne koziołki. Dzielnica Cesarska. Plac Andersa. Meteoryty i kratery po meteorytach. Palmiarnia. Wycieczka z przewodnikiem i zwiedzanie Poznania z dronem.

Ceny usług przewodnickich j. polski.

1 godz. – 120 zł

2 godz. – 180 zł

3 godz. –  235 zł

4 godz. –  280 zł

Ceny wycieczek z przewodnikiem

Czas Język polski Język polski (do 8 osób) Język obcy (ENG, DE, ESP, FR, RUS, ITA)
do 1 140 zł 120 zł 250 zł
do 2 200 zł 180 zł 320 zł
do 3 265 zł 235 zł 380 zł
do 4 330 zł 280 zł 450 zł
do 5 410 zł 360 zł 530 zł
każda następna 70 zł 65 zł 90 zł

Niewątpliwie najbardziej popularną atrakcją turystyczną w Poznaniu, z którą to miasto jest utożsamiane od wielu lat, są poznańskie Koziołki. Ich słynny pokaz można podziwiać na Starym Rynku w Poznaniu, przed poznańskim Ratuszem, każdego dnia o godzinie 12:00 i 15.00.

Poznań znany jest z koziołków na ratuszu, najstarszej katedry, grobów Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Są tu jedyne w Polsce meteoryty i kratery po nich. Fara, Palmiarnia i Jezioro Malta również cieszą się popularnością. Od niedawna Poznaj jest ważnym europejskim centrum dronów. Można znaleźć wiele doskonałych miejsc do latania.

Poznań zimą nabiera uroku. Parki: Wilsona, Cytadela, Ogród Botaniczny, Meteoryty Morasko. Na gorszą pogodę Stary Rynek, Termy Maltańskie, Lodowisko Chwiałka, Palmiarnia lub katedra.

2 godz. Katedra – Stary Rynek

3 godz. Katedra – Fara – Stary Rynek

5 godz. Katedra – Fara – Stary Rynek – Plac Wolności –  Dzielnica Cesarka

8 godz. Katedra – Stary Rynek – Plac Wolności –  Dzielnica Cesarka  – Palmiarnia – Plac Andersa

Zwiedzanie Poznania z przewodnikiem. Poznańskie Koziołki. Koncert w kościele farnym. Rogale Świętomarcińskie i kawa. Muzeum Historii Miasta Poznania. Muzeum Archeologiczne. Gra miejska.

Poznańskie zoo to jednen z największych i najnowocześniejszych ogrodów zoologicznych w Polsce. Oferuje szeroką gamę atrakcji dla miłośników zwierząt. Można tam zobaczyć tygrysy, słonie, nosorożce, małpy,  ptaki i gady. ZOO Poznań jest doskonałym miejscem do spędzenia dnia z rodziną i przyjaciółmi.

W Poznaniu jest wiele atrakcji dla dzieci, które można zrobić w weekend. Oto kilka propozycji:

 1. ZOO Poznań – jak już wspomniałem, ZOO to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi, gdzie można zobaczyć szeroką gamę zwierząt i dowiedzieć się o ich naturalnym środowisku.
 2. Park Wodny Termy Maltańskie – to idealne miejsce dla dzieci i dorosłych, aby odpocząć i się zabawić. Park oferuje baseny, zjeżdżalnie, jacuzzi i wiele innych atrakcji wodnych.
 3. Centrum Nauki i Techniki EXPERYMENT – to interaktywne centrum nauki, gdzie dzieci i dorośli mogą doświadczyć nauki poprzez zabawę.
 4. Park linowy Action Park – to doskonałe miejsce dla dzieci, które lubią aktywny wypoczynek i wyzwania.
 5. Kino – można wybrać się na film dla dzieci i rodzin, a także na inne rodzinne wydarzenia filmowe.

To tylko kilka propozycji, w Poznaniu jest wiele innych atrakcji i miejsc, które można odwiedzić w weekend z dziećmi.

Jesienią w Poznaniu jest wiele ciekawych rzeczy, które można zrobić z dziećmi.
 1. Zwiedzić Poznań z Przewodnikiem. Stary Rynek, Plac Wolności i Dzielnica Cesarska.
 2. Wybrać się na spacer po Parku Cytadela, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci, takich jak plac zabaw, Muzeum Uzbrojenia, ruiny amfiteatru.
 3. Jezioro Malta – sztuczny zbiornik, tor wioślarski, wyciąg narciarski, ciekawe place zabaw, park zegarów słonecznych.
 4. Odwiedzić Nowy Ogród Zoologiczny, który oferuje wiele ciekawych wystaw zwierząt oraz interaktywne wystawy dla dzieci.

To tylko kilka propozycji, a w Poznaniu jest jeszcze wiele innych miejsc, które warto zobaczyć i odwiedzić z dziećmi.

Poznań to niezwykle interesujące miasto z mnóstwem atrakcji i miejsc, gdzie można spędzić czas ze znajomymi. Poniżej kilka naszych sugestii:
 1. Katedra św. Piotra i Pawła – to imponująca świątynia, zbudowana w stylu gotyckim i jedna z najważniejszych atrakcji Poznania. Pochowani są tu Mieszko I i Bolesław Chrobry. Z drona można podziwiać wspaniały widok na katedrę i jej okolicę.
 2. Rynek Starego Miasta – to centralne miejsce pełne historii i wspaniałej architektury. Wiele tu restauracji, kawiarni i sklepów. Zobaczysz ratusz z koziołkami, fontanny oraz kolorowe domki budnicze.
 3. Dzielnica Cesarska – powstała na początku XX wieku na zlecenie władz cesarza Wilhelma II. Charakteryzuje się ona monumentalną architekturą, a wśród jej zabytków znajduje się np. Zamek Cesarski, Teatr Wielki, Uniwersytet i Kościół Najświętszego Zbawiciela.
 4. Plac Andersa – jest położony w centralnej części miasta. Dominują tu wysokie biurowce PFC, Hotelu Novotel i Andersii. Z drona możesz zobaczyć zielone tereny wokół placu oraz zabytkowe budynki Starego Browaru.
 5. Cytadela – to teren rekreacyjny zlokalizowany na wzgórzu. Nadal można znaleźć pozostałości XIX-wiecznych fortyfikacji.  Można tam spacerować, biegać, jeździć na rowerze lub po prostu odpocząć na trawie.

Dronowe wycieczki po Poznaniu są wspaniałym sposobem na zwiedzanie miasta z innej perspektywy.

Poznań jest pełny idealnych miejsc do romantycznego spaceru. Oto pięć parków w Poznaniu, które polecam:

 1. Park Wilsona – ten park znajduje się w na Łazarzu, w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich. To wspaniałe miejsce na romantyczny spacer pośród stawów, mostków i ścieżek spacerowych. Pierwotnie był to pierwszy ogród botaniczny. Pozostało po nim nieduże alpinarium. W północnej części znajduje się budynek palmiarni.
 2. Park Cytadela – ten park znajduje się w pobliżu centrum Poznania i jest otoczony pozostałościami zabytkowej cytadeli. To wspaniałe miejsce na spacer pośród drzew, kwiatów i rzeźb. W parku znajdują się także dwa muzea.
 3. Jezioro Maltańskie – oferuje wiele atrakcji i wspaniałe widoki na okolicę. To idealne miejsce na romantyczny spacer lub wspólne uprawieni sportu. Niedaleko jeziora znajduje się Nowe ZOO

Wszystkie te parki są idealnymi miejscami do romantycznego spaceru w Poznaniu. Oferują one piękne widoki, spokój i przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Każdy z tych parków ma swój niepowtarzalny urok i z pewnością zrobią wrażenie na twojej drugiej połówce.

Lato w Poznaniu to wspaniały czas, aby spędzić czas na świeżym powietrzu i cieszyć się wieloma atrakcjami, jakie oferuje miasto. Dla rodzin z dziećmi jest wiele opcji, aby spędzić czas w miłym towarzystwie i w ciekawy sposób.

 1. Stary Rynek – to miejsce, które powinno być na liście miejsc do odwiedzenia w Poznaniu. Dzieci będą zachwycone kolorowymi kamienicami i fontannami. Mogą też spróbować kultowych rogali świętomarcińskich lub odwiedzić Muzeum Instrumentów Muzycznych.
 2. Zoo Poznań – to idealne miejsce na rodzinny wypad. Dzieci będą zachwycone zwierzętami z całego świata. W Zoo znajduje się także mini zoo, w którym dzieci mogą pobawić się ze zwierzętami.
 3. Termy Maltańskie – to kompleks basenów, saun i spa. Dla dzieci przygotowano brodzik z mini zjeżdżalnią i atrakcjami wodnymi.
 4. Park Cytadela – to jeden z najpiękniejszych parków w Poznaniu. W parku znajdują się liczne ścieżki do spacerowania, rowerowe oraz miejsca do pikników. Warto też odwiedzić Muzeum Uzbrojenia.

Poznań ma wiele do zaoferowania. Jeśli masz tylko jeden dzień, to z pewnością warto odwiedzić poniższe miejsca.

 1. Zwiedzanie z przewodnikiem – warto rozpocząć dzień od wycieczki z przewodnikiem, który opowie o historii miasta, jego zabytkach. Podpowie też gdzie jak zorganizować resztę dnia oraz gdzie dobrze zjeść i mnie przepłacić. Optymalnie 2-3 godziny.
 2. Katedra – to jeden z najważniejszych zabytków Poznania i najstarsza Katedra w Polsce. Miejsce pochówku m. in. Mieszka I, Bolesława Chrobrego.
 3. Stary Rynek – to serce miasta, gdzie znajdują się zabytkowe kamienice, kolorowe fontanny oraz Ratusz, który jest jednym z najważniejszych zabytków miasta. Koniecznie trzeba być tam o godz. 12.00 i zobaczyć słynne koziołki – symbol Poznania.
 4. Dzielnica Cesarska – to miejsce, gdzie znajduje się Zamek Cesarski, Uniwersytet i Teatr Wielki. Jest to galeria architektury powstała w latach 1905-1910. W okolicy znajdują się także piękne parki i tereny zielone, które warto odwiedzić.
 5. Palmiarnia – to miejsce, gdzie można zobaczyć różnorodne gatunki roślin, w tym egzotyczne. To idealne miejsce na relaks po intensywnym zwiedzaniu.

Poniżej znajduje się lista potraw charakterystycznych dla kuchni wielkopolskiej:

 1. Pyry z gzikiem – ugotowane ziemniaki w mundurkach podawane z białym twarożkiem wymieszanym ze szczypiorkiem, cebulą i śmietanką.
 2. Czarna polewka wielkopolska – zupa na wywarze z podrobów kaczki lub gęsi, dodatkiem krwi oraz octu, często z dodatkiem owoców i klusek.
 3. Ślepe ryby z myrdyrdą – zupa na bazie wywaru z włoszczyzny i ziemniaków, z dodatkiem mleka lub śmietany i mąki pszennej przyrumienionej na maśle, zwanej myrdyrdą.
 4. Polewka wielkopolska – zupa na bazie maślanki z dodatkiem mąki wymieszanej ze śmietaną i ziemniaków.
 5. Plyndze ze śmietaną – placki ziemniaczane podawane z kwaśną śmietanką, posypane cukrem.
 6. Szagówki – kopytka podawane na ciepło, przygotowywane z ziemniaków i mąki.
 7. Parowce – to drożdżowe pyzy z mąki, mleka, jaj i drożdży, gotowane na parze. Mogą być podawane zarówno na słodko, jako deser, jak i na słono, jako dodatek do głównych dań.
 8. Zimne nóżki – to galaretka z warzywami i mięsem, podawana z octem lub sokiem z cytryny. W Wielkopolsce przygotowuje się je z mięsa wieprzowego, ale w innych rejonach Polski, np. w województwie pomorskim, często używa się mięsa drobiowego.
 9. Rura poznańska – to kwadratowy wypiek z ciasta piernikowego na miodzie, często ozdobiony dekoracyjnymi brzegami.
 10. Rogale Świętomarcińskie – to przysmak z półfrancuskiego ciasta. Wypełnione są aromatycznym nadzieniem z migdałów, masy z białego maku, rodzynek, orzechów. Rogale Świętomarcińskie są jednym z chronionych produktów regionalnych i są podawane przede wszystkim w Poznaniu w Dzień Świętego Marcina. Na wierzchu rogala znajduje się lukier i orzeszki.