Russell Crowe reklamuje Poznań

27 znanych twarzy Hollywood zapytano o Polskę, a ich odpowiedzi zostały nagrane i posklejane w jeden filmik promocyjny nasz piękny kraj. Wielu z nich, jak np. aktorki Natalie Portman czy Linda Evangelista, wspominają polskie ciotki, dziadków czy przyjaciół, co akurat nie dziwi, jako że w Stanach Zjednoczonych żyje największa diaspora Polaków na całym świecie. Natalie Portman świetnie próbuje wypowiedzieć słowo Rzeszów…

Nam oczywiście najbardziej podoba się wspominanie naszej historii. Robert Duvall, uznawany za najbardziej wszechstronnego aktora na świecie, którego znamy z Ojca Chrzestnego albo filmu Adwokat, wspomina naszą husarię jako najlepszą formację kawalerii na świecie. Brytyjski aktor Bill Nighy, znany z ostatniej części serii Harry Potter, mówi, że polscy piloci podczas Bitwy o Anglię najszybciej podrywali swoje myśliwce, by dokonać zemsty. Mecz na Wembley z 1973 roku wspomina John Cleese, znany z reklamy BZW WBK:).

Co najważniejsze, mamy reklamę Poznania. Russell Crowe, najbardziej kojarzony z filmem Gladiator, chwali nasze miasto. Tym samym dołącza do naszej galerii cytatów o Poznaniu na Facebooku.

Film został wyprodukowany na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.