Poznań gospodarzem spotkań Prezydencji

Poznań gospodarzem spotkań Prezydencji

Poznań już po raz kolejny będzie gospodarzem spotkań o międzynarodowym znaczeniu, tym razem w ramach Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Spotkania te odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 3-29 listopada z udziałem 27 ministrów krajów członkowskich i innych urzędników wysokiego szczebla. W kalendarzu spotkań są m.in. Szczyt ds. Równości czy Spotkanie ministrów ds. administracji elektronicznej. Z tej okazji miasto Poznań podejmuje szereg kroków mających na celu jak najlepsze przyjecie ważnych gości oraz promocję miasta. Są to m.in. rekrutacja i szkolenie wolontariuszy do obsługi spotkań i udzielania informacji czy wprowadzenie zmian w organizacji ruchu.

Prezydencja Polski w Unii

Spotkania Prezydencji Polski w Unii to niewątpliwie duże wydarzenie dla mieszkańców stolicy regionu, jednakże chyba niewiele osób jest w stanie wymienić zadania stojące przed Polską oraz priorytety w realizowaniu celów. Przypomnijmy, zatem, że co sześć miesięcy kolejne państwo członkowskie sprawuje Prezydencję, co nie tylko czyni je gospodarzem spotkań, lecz również krajem nadającym polityczny kierunek Wspólnocie. Priorytetami wyznaczonymi przez Polskę są takie zagadnienia jak: wzmocnienie rynku wewnętrznego jako sposobu na kryzys, wzmocnienie polityki energetycznej Unii, czy pełniejsze wykorzystanie zasobów intelektualnych Europy.

Spotkaniom towarzyszyć będzie bogaty program kulturalny, na który składać się będzie ponad 1400 wydarzeń artystycznych. Będzie to jednocześnie największa akcja promująca Polskę od roku 1989. W Poznaniu będzie to m.in. koncert muzyki dawnej w wykonaniu orkiestry barokowej Arte dei Suonatori. Pełne kalendarium wydarzeń na stronie www.culture.pl.

My również będziemy mieli swój wkład w promocję miasta. Dla uczestników spotkań Centrum Informacji Turystycznej we współpracy z naszą grupą przygotowało ofertę turystyczną obejmującą wycieczki z przewodnikiem po największych atrakcjach Poznania. Jest to dla nas bardzo duże wyróżnienie. Jesteśmy jednak świadomi odpowiedzialności za kreowanie wizerunku naszego miasta i dołożymy wszelkich starań, aby goście odwiedzający Poznań opuścili miasto pełni pozytywnych wrażeń.

Grupa Oprowadzamy z Pasją