Miasto Poznań w Euronews

Najnowszy odcinek cyklu „The Metropolitans” poświęcony został Poznaniowi. Jest to dużym wyróżnieniem dla naszej aglomeracji. Tylko wybrane miasta otrzymują możliwość zaprezentowania się w tym popularnym cyklu. To jeden z dowodów na to, że nasze miasto jest postrzegane jako warte uwagi.

Autorzy przedstawiają stolicę Wielkopolski jako miejsce nowoczesne i świetnie rozwijające się po EURO 2012. Zaprezentowano nowy dworzec Poznań Główny, niskopodłogowe tramwaje, Okrąglak, Termy Maltańskie. Jako plusy wymienia się m.in. autostradę A2, którą można dojechać do Berlina.

Promowana jest także idea „know how”, w myśl której miasto pomaga młodym przedsiębiorcom rozwijać ich biznes. Jako przykład wymieniana jest firma zajmująca się drukowaniem w 3D.

Artykuł oraz video w wersji anglojęzycznej można znaleźć tutaj. Euronews to stacja telewizyjna, której materiały tłumaczone są na 16 języków. Materiał o Poznaniu będzie emitowany na antenie 15-krotnie w ciągu 7 dni. Dodatkowo pojawi się dwadzieścia 15-sekundowych zapowiedzi, w których występują Paul McDowell z Euronews i Ivan Djurdjević z Lecha Poznań.

Cały siedmiominutowy odcinek można obejżeć na naszej stronie.