Termy Maltańskie – największy park wodny w Wielkopolsce

Termy Maltańskie to największy ośrodek rekreacyjno-sportowy w Poznaniu, a drugi co do wielkości obiekt tego typu w Europie. Oprócz profesjonalnych basenów sportowych, kompleks nad Maltą proponuje swoim gościom również rozmaite atrakcje Aquaparku oraz kilkanaście rodzajów saun. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Amatorzy ćwiczeń fizycznych będą mogli z powodzeniem skorzystać z lekcji nauki pływania, aquaaerobiku czy zajęć aktywizujących w wodzie. Osoby spragnione chwili relaksu z pewnością ucieszą się na propozycję strefy SPA, gdzie cieszyć się można m.in. leczniczymi kąpielami w basenach solankowych.

Dla dynamicznych profesjonalistów

Najbardziej aktywnych gości Termy Maltańskie zapraszają do hali basenów sportowych, gdzie z powodzeniem można pływać naprawdę długie dystanse. I choć największy przeszło 50-metrowy basen udostępniany jest wyłącznie podczas zawodów pływackich, to i tak miłośnikom wodnych szaleństw nie zabraknie tutaj wyzwań. Do dyspozycji mają bowiem również głęboki na 5 metrów basen wyposażony w wieżę do skoków i trampoliny. Parametry basenów odpowiadają międzynarodowym normom i standardom, natomiast sam basen olimpijski wyposażony został w system kamer, dzięki któremu możliwa jest szczegółowa analiza techniki zawodnika. Organizowane tu zawody pływackie różnego typu czy rozgrywki piłki wodnej może obejrzeć jednorazowo niespełna 4 tysiące osób.

Aquapark – propozycja dla szukających mocnych wrażeń

Hala basenów rekreacyjnych to miejsce, w którym z pewnością odnajdą się zarówno najmłodsi, jak i dorośli. Naturalne rośliny, feeria barw i możliwość wyboru różnych rodzajów aktywności sprawiają, że ta część Term Maltańskich cieszy się dużym powodzeniem wśród gości. Amatorom wodnych atrakcji polecamy szczególnie basen z falami, w którym można poczuć niemalże morską bryzę oraz relaksacyjną „koniczynkę” – basen rekreacyjny zaopatrzony w kurtynę wodną, dający możliwość wypłynięcia na zewnątrz. Ciekawą propozycją są również baseny solankowe wypełnione wodą o właściwościach leczniczych, a także różnego typu zjeżdżalnie, których, będąc w tej części kompleksu, nie należy pomijać.

Świat saun i SPA 1306, czyli chwila oddechu

Zaglądają tu przede wszystkim ci, którzy chcą odpocząć po zabieganym dniu, a i zadbać o dobrą kondycję własnego ciała. Naprzemienne gorące i zimne kąpiele oczyszczają skórę, hartują organizm, rozluźniają spięte mięśnie. Tajemnicze liczby w nazwie strefy SPA oznaczają głębokość (1306m), z jakiej wydobywa się geotermalną solankę używaną do kąpieli leczniczych. Strefa SPA to łącznie 750m2 gabinetów masaży, zabiegów rehabilitacyjnych oraz łaźni o wystrojach wiernie odwzorowanych z różnych krajów świata, np. z Turcji. W innych gabinetach goście mogą cieszyć się masażami suchymi, w ciepłych okładach czy podwodnymi. Dobroczynny wpływ takich zabiegów na układ odpornościowy, oddechowy czy dolegliwości reumatyczne pozwala uznać odwiedziny w tej części Term za warunek konieczny dla wszystkich tych, którzy lubią zdrowy odpoczynek w pięknych wnętrzach i wśród wyszukanych aromatów.

Autor: Martyna Kaczmarek
Przewodnik, polonistka

Ceny biletów
Aqua Park i baseny sportowe od 12 zł Świat Saun od 19 zł
Godziny otwarcia
Baseny sportowe 6:00-23:00 (pn-sob),7:00-23:00 (nd) Aqua Park 9:00 – 23:00 (pn-nd)
www.termymaltanskie.com.pl