Pl  |  En  |  DE 
Przewodnicy Poznań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Katedra Poznańska
Bazylika archikatedralna św. Piotra i św. Pawła w Poznaniu – jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarsza polska katedra (od 968 r.), położona na Ostrowie Tumskim. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I.
więcej
 
Rezerwat archeologiczny Genius Loci

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci to nowa atrakcja Poznania. Otwarty niedawno, lecz pokazuje drewniane i kamienne wały otaczające gród w X wieku. Rezerwat archeologiczny to historia z bliska i na żywo dzięki interaktywnej formie prezentacji.

więcej
 
Ratusz
Uważany za najpiękniejszy budynek renesansowy na północ od Alp, wybudowany w XIII/XIV wieku. Przepiękna fasada, attyka przypominająca mury miasta, gotyckie piwnice, a także klasycystyczna wieża, na której trykają się codziennie o 12:00 koziołki, są podziwiane przez wszystkich zwiedzających Poznań. W środku znajduje się Muzeum Historii Miasta Poznania.
 
Fara
Przepiękny przykład baroku, obowiązkowe miejsce na mapie Poznania dla każdego turysty. Zachwycające wnętrze połączone z przepięknymi brzmieniami organów Friedricha Ladegasta, przepiękna fasada oraz otaczające budynki dawnego Kolegium Jezuickiego (obecny Urząd Miasta) oraz obecnej szkoły baletowej tworzą wspaniałą całość, która jest niemożliwa do opisania. Po prostu trzeba to zobaczyć!
więcej
 
Biblioteka Raczyńskich
Wspaniały budynek biblioteki wzorowany na paryskim Luwrze, służy do dzisiaj miastu swoimi nieprzeciętnymi zbiorami. Wzniesiony przez największego mecenasa XIXw Poznania, Edwarda Raczyńskiego, jest obowiązkowym punktem dla każdego zwiedzającego, który chce zrozumieć Poznań.
więcej
 
Zamek Cesarski
Ostatni zamek wybudowany w Europie dla żyjącego cesarza, przebudowany przez architektów III Rzeszy na siedzibę Adolfa Hitlera. W środku można więc oglądać unikalny w Europie architektoniczny styl nazistowskich Niemiec. Obecnie jest to Centrum Kultury, w którym m.in. ma siedzibę Muzeum Poznańskiego Czerwca 56r.
więcej
 
Plac Adama Mickiewicza
Centralny punkt Dzielnicy Zamkowej, gdzie znajduje się pomnik poświęcony wydarzeniom 28 Czerwca 1956 roku. Plac jest przepięknie położony w otoczeniu budynków: Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Uniwersytetu Muzycznego, Teatru Wielkiego (opery) i Zamku Cesarskiego.
 
Malta
Ulubione miejsce wypoczynku poznaniaków, przepiękne jezioro, na którym odbywają się Mistrzostwa w Kajakarstwie. Dookoła ścieżka spacerowa, miejsce do joggingu i jazdy na rowerze. Przy jeziorze znajduje całoroczne centrum narciarskie, a w niedalekiej odległości Nowe ZOO - dumne ze swej ostatniej inwestycji słoniarni.
więcej
 
Cytadela Poznańska
Jedna z największych fortrec pruskich była wybudowana w Poznaniu. Zostały po niej forty oraz wielki park, kiedyś centrum twierdzy, zwany Cydatelą. Można tu pospacerować, zobaczyć "Nierozpoznanych" Abakanowicz, zwiedzić Muzeum Armii Poznań, Muzeum Uzbrojenia, poznać fascynującą historię sowieckiej gwiazdy czy przejść się po szlaku pozostałości fortecznych i zapoznać się z historią walk o Festung Posen w 1945r.
więcej
 
Stary Browar
Uznany na świecie budynek Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu, przykład udanej stylizacji nowego obiektu na XIX w. obiekt przemysłowy. Obecnie miejsce nie tylko zakupów, ale galeria sztuki współczesnej, gdzie zobaczyć można np. rzeźby kinetyczne. Znajduje się tu wiele sklepów, restauracji, a także kino.
więcej
 
1   2   3   4   5   następny  >>