Pl  |  En  |  DE 
Przewodnicy Poznań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Kurs na przewodnika City Guide Poznań

 

Kurs na przewodnika miejskiego City Guide Poznań

Edycja IV 2016/2017

 

Po raz czwarty organizujemy kurs na przewodnika miejskiego na Poznań i okolice. Ma on na celu przygotowanie do oprowadzania wycieczek najbardziej popularnymi trasami. Dla najlepszych oferujemy zlecenia w nadchodzącym sezonie turystycznym.

 

Start:

15. października 2016, godz. 15:00 w Cafe Misja

 

Czas trwania:

Do kwietnia 2017

 

Dla kogo:

Dla wszystkich, którzy ukończyli 18 lat. Preferowani studenci języków obcych (angielski, niemiecki, rosyjski i hiszpański)

 

Zgłoszenia:

Mejlowo na: cityguide.poznan@gmail.com. Prosimy podać swój nr tel.

 

Koszt:

169zł/os


Najczęściej zadawane pytania:

1. Jak wygląda kurs?
2. Jakie obiekty obejmuje kurs?
3. Co obejmuje cena?
4. Jak wygląda egzamin?
5. Jakie są szanse zatrudnienia?

 


1. Jak wygląda kurs?

Mówiąc w skrócie: uczysz sie w domu, obserwujesz oprowadzanie demonstracyjne a za tydzień oprowadzasz Ty. A bardziej szczegółowo wygląda to tak:

 

Na min. tydzień przed każdym spotkaniem (oprócz pierwszego) wysyłamy mejlem materiały do nauki. Na najbliższym spotkaniu wychodzimy w teren i oprowadzamy kursantów po trasach z materiałów demonstrując oprowadzanie oraz udzielając wskazówek praktycznych. Na końcu wyznaczamy kursantów do oprowadzania po tych samych obiektach na następne spotkanie. I tak przez cały kurs.

 

 

2. Jakie obiekty obejmuje kurs?

Obiekty z naszych najpopularniejszych tras, czyli: Ostrów Tumski z katedrą i podziemiami, Stary Rynek z ratuszem, Odwachem i Farą, Plac Wolności i okolice, Dzielnica Cesarska z Zamkiem i Muzeum Czerwca ’56, Święty Marcin i Stary Browar, Plac Bernardyński, Palmiarnia, Kórnik, Rogalin i narracja w autobusie.

 

 

3. Co obejmuje cena?

Koszty wynajmu sali na pierwsze spotkanie, wynajem autobusu oraz koszty organizacyjne. Cena nie obejmuje materiałów papierowych oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Szczęśliwie do większości muzeów w soboty jest wstęp wolny, zatem koszty spadają znacznie.

 

 

4. Jak wygląda egzamin?

Bardzo prosto i praktycznie – kandydaci oprowadzają nas po wybranych obiektach, a my oceniamy ich wiedzę oraz metodykę oprowadzania. Osoby, które zaliczą egzamin zostają certyfikowane przez City Guide Poznań.

 

 

5. Jakie są szanse zatrudnienia?

Kurs robimy po to, aby mieć kadrę przewodników, zatem najlepiej ocenionym kandydatom oferujemy zlecenia na wycieczki w przyszłym sezonie turystycznym. Zaznaczamy, że zarówno biegła znajomość języków obcych (angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego) jak i dostępność w dniach roboczych znacznie zwiększają szanse na otrzymanie zleceń.

 

Chcesz pogadać o kursie?  Napisz lub zadzwoń do Adama - +48 608 284 208

 Napisz do nas!

Imię:*
Imię:*
Firma:
E-mail:*
Telefon:
* Pola obowiązkowe
Wyślij