Trasy tematyczne

Architektura, historia, legendy, arystokracja i Szlak Piastowski. Tutaj opisane są najpopularniejsze z naszych wycieczek tematycznych. Elastycznie dostosujemy trasę do oczekiwań grupy.  Szczegółowo poruszamy w nich wybrane tematy.

Poznańskie Legendy

Czas: 2 godz.  |  Cena: 175zł PL / 285zł (ENG | DE)

opis trasy

Poznańskie koziołki to nie jedyna legenda naszego miasta. Nawet nazwa stolicy Wielkopolski ma swoje legendarne wytłumaczenie. Z czasów formowania się państwa Piastów mamy tak mało materiałów źródłowych, że zaciera się granica między legendą a historią. W Poznaniu są groby królów Bolesława, Mieszka II i Przemysła II, ale czy ktoś słyszał o Królu Kruków? Tą i inne legendy przybliżą najmłodszym turystom nasi przewodnicy.

Na trasie: Katedra, Stary Rynek, koziołki, kruki, Wzgórze Przemysła

Bilety na trasie 

Kórnik i Rogalin

Czas: 6 godz.  |  Cena: 380zł PL / 515zł (ENG | DE)

opis trasy

Trasa prowadzi przez rezydencje magnaterii i arystokracji Wielkopolskiej. Przybliżymy historię rodów Górków, Działyńskich Raczyńskich. Oprócz zamków i pałaców uczestnicy będą mieli okazję do zachwycenia się przyrodą. Naszą rodzimą oraz gatunkami roślin sprowadzanych z innych kontynentów.

Na trasie: Pałac w Rogalinie, Dęby Lech, Czech i Rus, Zamek w Kórniku, Arboretum Kórnickie

Bilety na trasie 

Szlak Piastowski

Czas: 8-9 godz. | Cena: 520zł PL /795zł (ENG | DE)

opis trasy

Szlak Piastowski powinien być pierwszą i obowiązkową trasą szkolnych wycieczek. Tutaj znajduje się kolebka Polski. Tutaj powstały najważniejsze grody z okresu kształtowania się państwa Piastów.  Należą do nich Giecz, Ostrów Lednicki, Poznań i Gniezno. Na trasie jest też sławny Biskupin z osadą 1500lat wcześniejszą od znanych nam Piastów. Dlaczego? …opowiedzą o tym nasi przewodnicy.

Na trasie: Biskupin, Gniezno, Ostrów Lednicki lub Gród Pobiedziska

Bilety na trasie 

Meteoryty Morasko

Czas: 4 godz. | Cena: 290zł PL / 410zł (ENG | DE)

opis trasy

Poznańskie Morasko to jedyne miejsce w Polsce, gdzie znajduje się fragmenty meteorytów i kratery po ich uderzeniu. Taka sytuacja jest wyjątkowa i to nie tylko w skali krajowej. Połączenie kraterów i odkrytych, żelaznych meteorytów jest na świecie niezwykle rzadkie. Największe z nich mają 261kg i 271kg! Tym bardziej zadziwiające jest to, że niewiele osób w Polsce o nich słyszało. Poznaj historię poznańskich meteorytów razem z przewodnikami z City Guide Poznań

Na trasie: Rezerwat „Meteoryty Morasko”,  Muzeum Ziemi UAM

Muzeum udostępniane jest bezpłatnie na wydziale Geologii UAM. Wymagana rezerwacja.

*Bilety na trasie 

Sztuka Romańska i Gotyk

Czas: 4 godz. | Cena: 250zł PL / 395zł (ENG | DE)

opis trasy

Chrzest Księcia Mieszka zapoczątkował rozwój architektury murowanej w jego państwie. Do Polski zawitał styl romański. Zaczęto wznosić pierwsze budowle z kamienia. Świadczyły o prestiżu władcy, ale ich głównym atutem była wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu kamienia budowle z czasów Mieszka I dostarczają nam dziś bezcennych informacji. Częściowo zachował się też grób, w którym najprawdopodobniej został pochowany. Obok niego znajduje się jeszcze jeden romański nagrobek – przypisywany Bolesławowi Chrobremu.

Gotyk przyniósł w architekturze spore zmiany. Cegła stała się w Wielkopolsce bardziej popularna  i zaczęła wypierać granitowy, polny kamień. Lżejsze konstrukcje pozwalały na wprowadzenie więcej światła, większymi gotyckimi oknami. Powstawały kościoły zakonne i parafialne. Wybrane z nich omówimy na naszej trasie.

Na trasie: Kościół św. Jana Jerozolimskiego, Śródka, Katedra z podziemiami,  Psałteria i Kościół NMP, Stary Rynek, Zamek Przemysła: Muzeum Sztuk Użytkowych lub Dzielnica Cesarska

*Bilety na trasie 

Renesans i Barok

Czas: 3 godz. | Cena: 220zł PL / 345zł (ENG | DE)

opis trasy

Poznań rozkwitł w epoce renesansu. Był to dla miasta złoty wiek, kupcy bogacili się na handlu władze miejskie wspierały sztukę. Powstała pierwsza uczelnia wyższa, a do miasta sprowadzano najwybitniejszych architektów epoki.

Barok nastąpił po renesansie i wiele po nim odziedziczył. Określany był nawet wybujałą formą renesansu.  Jednak w XIX wieku badacze dopatrzyli tak wielu różnic, że uznali barok za pełnoprawny styl. Nasi przewodnicy pokażą te różnice na świetnie zachowanych w Poznaniu przykładach.

Na trasie: Katedra, Ratusz, Fara, Kościół św. Antoniego Padewskiego, Muzeum Sztuk Użytkowych lub Dzielnica Cesarska

*Bilety na trasie 

Klasycyzm, Historyzm i Secesja

Czas: 3 godz. | Cena: 220zł PL / 345zł (ENG | DE)

opis trasy

Klasycyzm zapoczątkował w architekturze powrót do wcześniejszych stylów. Wzorował się na budowlach antycznej Grecji i Rzymu. Po nim powtórzono pozostałe style. I tak zaczęła się moda na neoromanizm, neogotyk, neorenesans, neobarok, … . Wszystkie te style można podziwiać w Poznaniu i to w jednym miejscu. Dzielnica Cesarska została zaplanowana jako galeria architektury. Z powtarzaniem utartych rozwiązań zerwano tworząc styl zwany secesją lub inaczej art nouveau.

Na trasie: Stary Rynek, Odwach, Dzielnica Cesarska, Jeżyce

Bilety na trasie 

Modernizm +

Czas: 3 godz. | Cena: 220zł PL / 345zł (ENG | DE)

opis trasy

Modernizm powstał w XX wieku i zrewolucjonizował podejście do architektury. Zerwano z dekoracyjną formą i skupiono się na funkcjonalności budynków. Wcześniej różnice granice między stylami bywały płynne. Poszczególne style stopniowo przekształcały się w następne. Modernizmu nie da się pomylić co w architekturze było wcześniej.

W Poznaniu można znaleźć bardzo udane przykłady modernizmu oraz architektury współczesnej. Są też takie budynki, których większość Poznaniaków nienawidzi. Pokażemy jedne i drugie.

Na trasie: Galeria Arsenał, Plac Wolności, Dzielnica Cesarska, Stary Browar

Bilety na trasie 

Twoja trasa

Czas wycieczek oraz dobór miejsc możemy elastycznie dostosować do oczekiwań grupy. Interesuje Cię inna trasa? Napisz do nas.

Ceny wycieczek z przewodnikiem

Czas Język polski Język polski (szkoły, biura podróży)* Język obcy (ENG, DE, ESP, FR, RUS, ITA)
do 1 105 zł 95 zł 195 zł
do 2 175 zł 165 zł 285 zł
do 3 220 zł 210 zł 345 zł
do 4 250 zł 240 zł 395 zł
do 5 280 zł 270 zł 445 zł
każda następna 50 zł 50 zł 70 zł

Zamów film nakręcony dronem. Promocja 4,50zł/uczestnika! 

 

 

  1. Ceny nie uwzględniają opłat za ewentualne wstępy do obiektów.
  2. Stawki promocyjne obowiązują poza sezonem od 15. listopada do 15. marca.
  3. Za dojazd do grupy poza Poznaniem doliczona jest 1 godzinę i koszty przejazdu przewodnika.
  4. Cena za tematyczne trasy może się nieznacznie różnić od podstawowego cennika.