Pl  |  En  |  DE 
Przewodnicy Poznań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Muzeum w Puszczykowie pod Poznaniem, szczególnie lubiane przez dzieci, jest nietypowe, bo w dużej części składa się z pamiątek z podróży. Arkady Fiedler odbył 30 podróży, podczas których zbierał m. in. okazy przyrody, a po powrocie pisał książki (32 tytuły w 23 językach). Część pamiątek przyrodniczych przekazał Muzeum Przyrodniczemu i placówkom naukowym, niemniej jednak w Puszczykowie nadal jest co oglądać. Wystawa znajduje się nie tylko w budynku, lecz także na zewnątrz w Ogrodzie Kultur i Tolerancji.

 

Najnowszym nabytkiem Ogrodu jest wierna kopia samolotu Hurricane w skali 1:1. Myśliwiec ten to taki sam samolot, jakim latali polscy lotnicy Dywizjonu 303 w Bitwie o Anglię.

 

Bardzo lubianym eksponatem Ogrodu jest także żaglowiec Santa Maria – replika statku Krzysztofa Kolumba w skali 1:1. Wymiary statku to 26 x 7 metrów. Można wejść na pokład i wyobrazić sobie wielkie podróże przez ocean na niewielkim statku.

 

Inne atrakcje interesujące szczególnie dzieci to np. Wystawa Tajemniczy Świat Indian (z grobowcem), Piramida Cheopsa czy indiańskie tipi, a do każdego z nich można wejść.

 

Godziny otwarcia:
W okresie wiosenno-letnim muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli 9 – 18
W sezonie jesienno-zimowym muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli 10 – 15

 

Ceny biletów:
Bilet  normalny 9 zł
Bilet ulgowy 8 zł