Pl  |  En  |  DE 
Przewodnicy Poznań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Termy Maltańskie - największy park wodny w Wielkopolsce

Termy Maltańskie to największy ośrodek rekreacyjno-sportowy w Poznaniu, a drugi co do wielkości obiekt tego typu w Europie. Oprócz profesjonalnych basenów sportowych, kompleks nad Maltą proponuje swoim gościom również rozmaite atrakcje

więcej
 
Akademia Lubrańskiego
Doskonale zachowany budynek z XVIw, kiedyś siedziba pierwszej uczelni o charakterze szkoły wyższej w Poznaniu. Obecnie mieści ciekawe zbiory Muzeum Archidiecezjalnego, m.in. obrazy Leona Wyczółkowskiego.
więcej
 
Pałac Działyńskich
Najbardziej reprezentacyjna kamienica-pałac, znajdująca się na Starym Rynku, ośrodek życia kulturalnego i politycznego. Właścicielami byli znani w Wielkopolsce Działyńscy. W środku znajduje się niezwykle okazała Sala Czerwona, świadek wielu ważnych wydarzeń.
więcej
 
Zamek Przemysła
Rezydował tu król Polski Przemysł II, który rozbudował zamek swego ojca Przemysła I. Obecnie malownicze miejsce z odnowionymi murami miejskimi i Muzeum Sztuk Użytkowych
 
Pałac Górków
Warto zwrócić uwagę na ten budynek z kilku względów - przepiękny portal od strony wschodniej, na ścianie zachodniej rycina przedstawiająca dawny Poznań, a w środku najnowocześniejsze muzeum poznańskie - Muzeum Archeologiczne. Warto tam wstąpić, zapoznać się w nowoczesny sposób z historią naszych ziem od epoki lodowcowej po średniowiecze, zobaczyć oryginalny egipski obelisk i zrobić sobie zdjęcie w prawdziwej zbroi rycerskiej.
 
Hotel Bazar
Symbol oporu wobec Prus, centrum polskości w czasie zaborów. Miejsce, z którego płomienna przemowa Ignacego Paderewskiego poruszyła Wielkopolan, prowadząc do zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
więcej
 
Stadion Miejski
Lech Poznań - Manchester City 3:1, Lech Poznań - Juventus Turyn 1:1, te wyniki oglądało 42.000 widzów. Pierwszy stadion oddany na Euro 2012. Warto go zobaczyć nie tylko dla tych wyników; jest to również dzieło sztuki architektury i techniki do tej pory nie znanej polskim kibicom. Z przewodnikiem można zobaczyć szatnie gości, loże dla VIPów, centrum konferencyjne i wiele innych miejsc na codzień niedostępnych.
 
Fort VII
Fort pruski przekształcony przez hitlerowców na więzienie. Znajduje się w nim Muzeum Martyrologii Wielkopolan, gdzie można się zapoznać z tą tragiczną kartą historii. Warto również zobaczyć to Muzeum z innych względów - jest to jeden z dwóch fortów Festung Posen, który nie został zniszczony i jest dostępny dla turystów.
więcej
 
Wzgórze św. Wojciecha
Niezwykłe miejsce, z uwagi na boczne położenie rzadko uczęszczane przez turystów z wielką szkodą dla nich samych. Znajduje się tu przepiękny kościół Św. Wojciecha wraz ze Skałką Poznańską, (pochowany jest między innymi twórca hymnu polskiego Józef Wybicki), obok kościół Św. Józefa, w którym znajdziemy pierwowzór Skrzetuskiego z "Ogniem i Mieczem", Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan - m.in. z grobem Stanisława Mikołajczyka czy wspaniały pomnik Armii Poznań. Warto je zobaczyć z uwagi na niezwykły spokój i atmosferę panującą w tym miejscu.
 
Park Wilsona
Bardzo ładny publiczny park, w którym można wypocząć, zwiedzić poznańską Palmiarnię, a także schron przeciwlotniczy z czasów II Wojny Światowej.
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>