Pl  |  En  |  DE 
Przewodnicy Poznań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Poznań za pół ceny

Bierzemy udział w popularnej akcji "Poznań za pól ceny". Oto trasy, które przygotowaliśmy aby pomóc w promocji Poznania.

 

 

 

 

 

Poznań średniowieczny

Sobota, 28.04.2012

Miejsce spotkania: Ostrów Tumski, godz.10:30 - przy pomniku Jana Pawła II na przeciwko Katedry
Czas trwania: 2,5 godz.

 

Trasa obejmuje Ostrów Tumski wraz z Katedrą i podziemiami, gdzie nasz przewodnik przybliży odwiedzającym początki Poznania i państwa polskiego.
Następnie trasa prowadzi historycznym traktem przez Chwaliszewo na Stary Rynek, gdzie zobaczymy poznańskie koziołki i opowiemy o Poznaniu w czasach rozkwitu. Odwiedzimy Ratusz i zobaczymy Wielką Sień z renesansowym sklepieniem - miejsce, gdzie przyjmowano wszystkich znamienitych gości.
Następnie opowiemy o ważniejszych obiektach na Starym Rynku, m.in. Wadze Miejskiej, Odwachu, Pałacu Działyńskich, Domkach Budniczych, aby na zakończenie odwiedzić perłę baroku - Kościół Farny. Wstęp do obiektów bezpłatny.

 

 

Kulturkampf w Poznaniu

Data: Niedziela, 29.04.2012
Miejsce spotkania: Pomnik Ułana, Skrzyżowanie ul. Ludgardy i Paderewskiego, godz. 11:00
Czas trwania: 2 godz.

 

Opis Trasa obejmuje okolice Placu Wolności i Dzielnicy Zamkowej, gdzie opowiemy o konflikcie kulturowym między Polakami a Niemcami, jaki zaistniał w Poznaniu w XIX stuleciu i trwał do roku 1918. Ważniejsze obiekty na trasie to: Hotel Bazar - inkubator polskiej przedsiębiorczości, Biblioteka Raczyńskich, Teatr Polski, Okrąglak, Zamek Cesarski z Dzielnicą Zamkową. Tam opowiemy, w jaki sposób ówczesne władze starały się zaakcentować swoją obecność w polskim mieście.